مشکلات بی پایان مسکن مهر آبسرد - ترنج ویلا | ToranjVila

مشکلات بی پایان مسکن مهر آبسرد

پروژه مسکن مهر شهر آبسرد حالا تبدیل به یک زخم بی درمان بر دل سکنه آن پروژه شده،تاخیر چند ساله در تحویل واحدها در کنار نبود امکانات و زیرساخت ها و مسیر دسترسی نامناسب و نبود محوطه سازی و… همه و همه زندگی را به کام مسکن مهر نشینان آبسرد تلخ نموده و هیچ فردی نیز پاسخگو نیست

در همین ارتباط رئیس شورای اسلامی شهرستان دماوند می گوید: باید تا یک ماه دیگر مشکلات مربوط به مسکن مهرهای شهرستان دماوند، به خصوص مسکن مهر شهر آبسرد مرتفع شود.

محمود نقیبی روز شنبه ۲۱ دی ماه در حاشیه نشست شورای اسلامی شهرستان دماوند در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: امروز نشستی با حضور ریاست اداره تعاون، کار و امور اجتماعی، معاونت بنیاد مسکن، اتحادیه مسکن شهرستان دماوند، شهردار آبسرد، رئیس اداره آب و فاضلاب شهر آبسرد، نماینده اداره برق و اعضای شورای اسلامی شهرستان دماوند جهت بررسی و رسیدگی به مشکلات مسکن مهر برگزار شد.

وی افزود: با توجه به درخواست مردمی و ساکنین مسکن مهر آبسرد و دیگر مناطق شهرستان دماوند، اخیراً شاهد انعکاس مشکلات آنها در رسانه صدا و سیما بودیم.

رئیس شورای اسلامی شهرستان دماوند ادامه داد: در این نشست مشکلات مطرح و مقرر گردید بیلانی مکتوب از عملکرد تعاونی مسکن شهر آبسرد از گذشته تا به امروز ارائه شود؛ چراکه تعاونی مسکن مربوطه یک مبالغی تحت عنوان محوطه‌سازی و آسانسور ساختمان‌ها از اعضا دریافت کرده بود.

نقیبی بیان کرد: در حال حاضر با توجه به دریافت مبالغ، آسانسورها نصب نشده و مدعی بر این هستند که با نوسانات قیمت موفق به اجرای کار نشدند و علاوه بر این در رابطه با محوطه‌سازی، جمع‌آوری زباله و سگ‌های ولگرد و … موضوعاتی مطرح شد.

وی گفت: با عنایت به درخواست ساکنین و به‌منظور ایجاد ورودی جهت وسایل نقلیه از طرف خیابان اصلی و رفاه شهروندان ساکن در مسکن مهر جهت عبور و مرور مقرر شد توسط شهرداری آبسرد در شورای ترافیک شهرستان دماوند پیگیری و نتیجه اعلام شود.

رئیس شورای اسلامی شهرستان دماوند عنوان کرد: همچنین با توجه به اینکه به ورودی دوم مسکن مهر از خیابان خاکی کنار کلانتری یا خیابان لومسار که دارای مشکلات فراوانی از جمله گل‌ولای و عدم عبور و مرور بوده، مقرر شد با هماهنگی ادارات بنیاد مسکن، تعاون، اتحادیه مسکن شهرستان، شهرداری و شورای اسلامی شهر آبسرد مورد پیگیری قرار گیرد.

نقیبی با تاکید براینکه همه ما مسئولان در قبال مردم مسئولیت داریم و باید به امورات مردم رسیدگی شود، گفت: اگر مشکلی در خصوص هر یک از مسکن مهرها در شهرستان دماوند وجود دارد، باید اطلاع‌رسانی شود تا در جلسه آتی این شورا بررسی و رسیدگی شود.

از سوی دیگر شهردار آبسرد نیز در رابطه مشکلات مسکن مهر آبسرد اظهار داشت: با مساعد شدن شرایط آب و هوا عملیات عمرانی در مسکن مهر شهر آبسرد انجام می‌گیرد، ضمن آنکه محوطه‌سازی مسکن مهر در تعهد

سید محمد رفیعی طباطبایی در نشست علنی شورای اسلامی شهرستان دماوند با اشاره به گزارشی از صداوسیما در خصوص مسکن مهر شهر آبسرد اظهار داشت: نارضایتی‌های مردم از مسکن مهر در خصوص آسانسورها، محوطه‌سازی و راه عبور و مرور بود، در حاشیه نیز به زباله‌ها به عنوان مشکل دیگر اشاره شد.

وی افزود: محوطه‌سازی در تعهد تعاونی است و مردم نیز اشاره کردند که در این خصوص وجوهی پرداخت شده است، مشکل آسانسورها را مدیرعاملی که اجرا را تعهد دارد باید رفع کند.

شهردار آبسرد بیان کرد: محوطه‌سازی راه عبور و مرور تکمیل نیست و در حال حاضر خاکی است، این موضوع برای مردم مسائلی ایجاد کرده است و نارضایتی آنها کاملاً به حق است.

رفیعی طباطبایی عنوان کرد: شاید برخی از مشکلات به سبب این است که پروژه ناتمام تلقی شده است و منتظر محوطه‌سازی بوده‌اند، اگر اجرای قسمتی را رها کنیم و بخش دیگر را انجام دهیم اثرات نامطلوب را شاهد می‌شویم.

وی ادامه داد: به محض مساعد شدن آب و هوا برای عملیات عمرانی حتماً اقدام لازم را صورت می‌دهیم، اما مطالبه مردم تغییر مسیر عبور و مرور است، با توجه به اینکه ضلع شمالی این شهرک به بلوار امام منتهی می‌شود مردم تقاضا دارند از این بلوار رفت آمد کنند.

شهردار آبسرد گفت: تردد ماشینی در بلوار ممکن نیست و درخواستی از سوی مردم در رابطه با این موضوعات به ما نرسیده است، اما از شورای ترافیک شهرستان درخواست می‌شود که در صورت صلاحدید به سرعت این راه دسترسی را تغییر داده و از راه بلوار حضرت امام ترددها صورت گیرد.

رفیعی طباطبایی در ادامه گفت: مطالعه در این رابطه صورت گرفته و منتظر نظر شورای ترافیک شهرستان دماوند هستیم تا به سرعت تغییر مسیر اجرا شود.

وی در رابطه با مشکل زباله‌ها تصریح کرد: به مخازن زباله سر زده‌ایم اما زباله‌ای نبود، معلوم بود که خدمات شهری به این منطقه مراجعه می‌کند و فراموش شده نیست، در عین حال برای اینکه تقاضای مردم بی پاسخ نماند تعداد مخازن زباله را افزایش داده‌ایم.

شهردار آبسرد ادامه داد: در مسکن مهر یک اقدام مشترک نیاز است البته همه تعاونی‌ها مشکلاتی دارند، اما مدیران باید در خصوص رفع آنها حداکثر اهتمام و تعجیل را داشته باشند تا تعاونی مشکلات را زودتر حل کند.

رفیعی طباطبایی گفت: در خصوص پارکینگ فضاهایی وجود دارد البته به اندازه کافی برابر با آنچه که نظام مهندسی تأیید کند، دیده نشده است، اما فضاهایی که محوطه هستند به خوبی مورد استفاده قرار نمی‌گیرند.

وی بیان کرد: با توجه به دوربین‌های نظارت باید از فضای پارکینگ کنار بلوار حضرت امام استفاده کنند، از پلیس راهور درخواست شده که اینجا توقف ممنوع اعلام شود که قطعاً مورد رضایت شهروندان نخواهد بود.

شهردار آبسرد تاکید کرد: تعاونی‌ها مستقیماً زیرنظر راه و شهرسازی و اداره کار هستند و باید این مسائل را حل کنند اما امور مشمول تورم‌ها می‌شود و مبالغی که از مردم گرفته شده است کفایت نمی‌کند و پروژه‌ها را ناتمام باقی می‌گذارد.

رفیعی طباطبایی تصریح کرد: باید تدبیری صورت گیرد، شاید نیاز باشد که دوباره از مردم مبالغی اخذ شود که این اقدام نیز نارضایتی مردم را بالاتر می‌برد. مسئولان بهترین تصمیم را باید اخذ کنند.

طباطبایی ادامه داد: سگ‌های بلا صاحب نیز همین امروز جمع‌آوری می‌شوند و به مسئول این حوزه اطلاع داده شده است.

همچنین در حاشیه این نشست مدیرعامل اتحادیه مسکن شهرستان دماوند با بیان اینکه برخی از تعاونی‌های مسکن در شهرستان دماوند کلاهبرداری کرده‌اند، گفت: بسیاری از مشکلات باقی مانده مسکن مهر ناشی از بی‌توجهی ستاد مسکن است.

رضا اسماعیلی در نشست علنی شورای اسلامی شهرستان دماوند اظهار داشت: تعاونی آبسرد اصلاً مسکن مهر نیست و اسم آن را یدک می‌کشد، این موضوع برای اعضای تعاونی سرسام آور شده است.

وی افزود: اگر تعاونی محاسبه کند تعداد انشعابات آب و برق مشخص می‌شود، در سطح استان هنوز دیده نشده است که شهرداری از تعاونی پول جواز را بگیرد، اما شهرداری آبسرد به نرخ روز در سال ۹۳ و ۹۴ از تعاونی پول جواز را گرفته است!!!

مدیرعامل اتحادیه مسکن شهرستان دماوند عنوان کرد: برای مباحث مالی باید مطابق ماده ۵۸ کارشناس رسمی گرفته شود اعلام قیمت شود تا پروژه پایان یابد، بابت مشکلات واحدهای تحویلی تعاونی موظف است ظرف ۱۵ روز ایرادات را اعلام و تأمین دلیل کند تا هزینه و جریمه گرفته شود.

اسماعیلی ادامه داد: بابت راه دسترسی در مسکن مهر آبسرد تصمیم کمیسیون ماده ۵ است و راه در اختیار شهرداری است، در مورد پارکینگ نیز اداره راه و شهرسازی و بنیاد مسکن موظفند زمینی را در اختیار تعاونی بگذارند که تأمین پارکینگ شود.

کلمه کلیدی خود را وارد کنید