جاذبه های -گردشگری -آبسرد -را بیشتر -بشناسید. - ترنج ویلا | ToranjVila

در خدمت شما هستیم با موضوع معرفی جاذبه های گردشگری آبسرد ، حتماً هر یک از ما دوست داریم مدت زمانی که در تعطیلات هستیم، مخصوصا تعطیلات کوتاه مدت خود را در مناطق خوش آب و هوای اطراف تهران به سر برده و لذت کافی از هوای خوب این مناطق و نزدیکی آن به محل زنذگی خود را بچشیم.

برای افرادی که ساکن شهر تهران هستند در ناحیه غربی این استان میتوان از جاذبه‌های گردشگری جاده چالوس، کردان، کن و سولقان استفاده کرد و برای افرادی که در شرق تهران ساکن هستند دماوند، آبسرد، آبعلی، فشم، لواسان و … گزینه‌های بسیار مناسب و نزدیکی است. البته دماوند، فیروز کوه، و آبسرد فاصله بیشتری نسبت به فشم، آبعلی و لواسان در شرق تهران دارند.

شهر آبسرد

شهر آبسرد در مرکز شهر دماوند قرار گرفته و از شرق تهران حدود ۴۵ کیلومتر و از غرب تهران حدود ۶۵ کیلومتر فاصله دارد. اما اگر سفر به این شهر را تجربه نکرده‌اید توصیه ما به شما این است که تعطیلات پایان همین هفته خود را به شهر آبسرد سفر کنید و از جاذبه های گردشگری آبسرد، آب و هوا و مناظر زیبای موجود در این شهر استفاده کنید. البته بسیاری از ساکنین شرق تهران نیز در این منطقه خوش آب و هوا دارای باغ و ویلاهای بسیار زیبایی هستند. با ما همراه باشید تا با جاذبه های گردشگری آبسرد آشنا شده و مقصد بعدی خود را این شهر قرار دهید.

 

مطالبی که در این مقاله مطالعه می‌کنید طبق سر فصل‌های زیر به شما ارائه می‌شود:

  • کمی با شهر آبسرد آشنا شوید.
  • جاذبه های گردشگری آبسرد را بیشتر بشناسید.

 

شهر آبسرد در مرکز شهر دماوند قرار گرفته و از شرق تهران حدود ۴۵ کیلومتر و از غرب تهران حدود ۶۵ کیلومتر فاصله دارد. اما اگر سفر به این شهر را تجربه نکرده‌اید توصیه ما به شما این است که تعطیلات پایان همین هفته خود را به شهر آبسرد سفر کنید. 

کمی با شهر آبسرد  آشنا شوید

شهر آبسرد از بهم پیوستن نقاط روستایی آبسرد، مرانک و تاسکین در سال ۱۳۷۵ بوجود آمده است. شهر آبسرد در ۴۵ کیلومتری محدوده شرق شهر تهران واقع شده است. این شهر با مساحتی برابر ۹۳۸۱ هکتار از شهرهای بخش مرکزی شهرستان دماوند شناخته شده است.

شهر آبسرد با آب و هوایی بسیار دل انگیز یکی از مراکز عمده‌ای است که تولید گلهای شاخه بریده و صیفی جات در استان تهران و بخشی از مناطق ییلاقی این استان را بر عهده گرفته است. این شهر  از شمال به ارتفاعات البرز مرکزی و روستاهای آئینه ورزان و خسروان، از شرق به دهستان ابرشیوه و سربندان، از جنوب به شهر کیلان و از غرب به شهر دماوند(منطقه گیلاوند) محدود میشود.

کمی با شهر آبسرد  آشنا شوید

شهر آبسرد خود به تنهایی دارای چند محله از جمله کوی‌های لاله و گلایول (شهرک احداثی در سال ۱۳۵۶)، محله مرکزی آبسرد، محله زرشکدار  و قلعه آقاباشی، کوی بنیاد مسکن، محلات جدید التاسیس شهرک نارنج و انتفاضه در شمال شرق شهر و محله قدیمی  و تاریخی “قلعه کهنه” در داخل بافت شهر و روستاهای اتابک شمس (اتابکهای بالا و پائین)، بیدک، اهران و وادان است. البته محلات ویلائی ساز و غیر رسمی نیز در شهر آبسرد احداث شده است که با نامهای کوی پزشکان و الهیه در موقعیت جغرافیایی شمال غرب و شمال شرق حریم شهر آبسرد وجود دارند.

شهر آبسرد از شمال به ارتفاعات البرز مرکزی و روستاهای آئینه ورزان و خسروان، از شرق به دهستان ابرشیوه و سربندان، از جنوب به شهر کیلان و از غرب به شهر دماوند(منطقه گیلاوند) محدود میشود. 

 جاذبه های گردشگری آبسرد را بیشتر بشناسید

جاذبه‌ های گردشگری آبسرد و روستاهای اطراف آن آنقدر بسیار است که از این مقاله بیشتر خواهد شد. پس در این بخش به توضیح در رابطه با جاذبه های گردشگری آبسرد خواهیم پرداخت.

جاذبه های گردشگری آبسرد را بیشتر بشناسید
  • آبشار آینه ورزان:

آبشار آیینه ورزان یکی از آبشارهای بسیار زیبا در استان تهران است. این آبشار در مکانی زیبا و دیدنی در دامنه قله رفیع زرینه کوه قرار گرفته است. جهت رفتن  به این آبشار جذاب کافی است فقط  خود را به رودهن رسانده پس از آن به شهرستان آبسرد رفته و سپس به روستای عین ورزان یا آینه ورزان بروید و بعد از تقریبا ۲ساعت پیاده روی به آبشار زیبای آیینه ورزان خواهید رسید.

آبشار آینه ورزان

آیینه ورزان یک روستایی است در هفتاد کیلومتری تهران در جاده فیروزکوه بعد از گیلاوند ، روبروی روستای آبسرد که در شهرستان آبسرد قرار دارد. در روستای سرسبز و جذاب آیینه ورزان باغات فراوانی چون  درختان گیلاس، زردآلو، سیب، گردو، آلبالو و… وجود دارد. اگر در فصل تابستان یا بهار از این منطقه دیدن می کنید می توانید از میوه های تازه رسیده و نوبرانه ی چیده شده از درختان باغات در همان منطقه استفاده کنید. که توسط باغ داران و بدون واسطه فروخته می شود. همین عامل باعث می شود لذت سفر به این منطقه صد چندان شود.

آیینه ورزان یک روستایی است در هفتاد کیلومتری تهران در جاده فیروزکوه بعد از گیلاوند ، روبروی روستای آبسرد که در شهرستان آبسرد قرار دارد. در روستای سرسبز و جذاب آیینه ورزان باغات فراوانی چون  درختان گیلاس، زردآلو، سیب، گردو، آلبالو و… وجود دارد. 

پارک تل حاجی در فیروزکوه:

این پارک در ضلع شمالی خیابان جهاد قرار گرفته است. پارک تل حاجی، پارک ولیعصر و پارک گاز از پارکهای مهم موجود در در این محدوده شهری است.
پارک جنگلی تل حاجی که به تازگی  احداث شده است و به صورت  ۲فاز طراحی شده است. این پارک  در زمینی به مساحت ۱۳٫۵هکتار قرار گرفته است و ارتفاع پارک ۱۵ متر است به طوری که کل شهر دیده خواهد شد.

پارک تل حاجی در فیروزکوه

در حال حاضر  انواع درختان و گلهای زیبا در فاز یک پارک تل حاجی کاشته شده است . در این پارک برای رفاه حال ساکنین محترم کتابخانه , نمازخانه و سرویس بهداشتی نیز ساخته شده است .همچنین جهت رفاه حال عزیزان برای تفریح در این پارک چندین آلاچیق تعبیه شده است تا اوقات خوشی را در آن سپری کنند.

با توجه به آن که این مکان در مرکز شهر فیروزکوه واقع شده است کسانی که عاشق ظبیعت هستند استقبال خوبی نسبت به این پارک نشان داده اند.

امیدواریم از مطالب ارائه شده لذت ببرید

کلمه کلیدی خود را وارد کنید