انسداد چهار حلقه چاه آب غیرمجاز در شهرستان دماوند - ترنج ویلا | ToranjVila

انسداد چهار حلقه غیرمجاز در شهرستان دماوند

منابع محدود ذخایر زیرزمینی آب در شهرستان دماوند و بویژه دشت های شرقی این شهرستان طی سالهای اخیر مورد هجوم بهره برداران غیرمجاز بوده و به علت همین بهره برداری های غیرمجاز،هر سال با افت بیشتر سطح آب در منطقه مواجه هستیم.

مدیریت امور منابع آب در راستای وظایف ذاتی خود که جلوگیری از برداشت های غیرمجاز از این منابع می باشد اقدام به شناسائی و انسداد چاه های غیر مجاز می نماید

بر همین اساس مدیر امور منابع آب دماوند گفت: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی ۴ حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق ۱۳۵ متر و آبدهی ۱٫۴ لیتر در ثانیه پر و مسدود شد.

عباسی مدیر امور منابع آب شهرستان دماوند درگفتگو با خبرنگاران اظهار داشت :این تعداد چاه‌ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی مسدود شده است که با انجام این عملیات از خروج ۲۷ هزار و ۷۲۰ متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

وی در ادامه افزود: همچنین با تلاش گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی ۹ حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد این امور شناسایی شد.

همچنین ایشان بیان داشت: در ۳ مورد ادوات حفاری چاه غیر مجاز شامل چکش برقی و بالابر توسط ماموران گشت و بازرسی توقیف و به پارکینگ تحت نظر این امور منتقل شد و امور منابع آب دماوند بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب‌های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد کرد.

کلمه کلیدی خود را وارد کنید