حکمرانی سرما تا اواسط هفته،شروع مجدد بارش در روز پنجشنبه - ترنج ویلا | ToranjVila

حکمرانی سرما تا اواسط هفته،شروع مجدد بارش در روز پنجشنبه

بارش نخستین برف نسبتاً سنگین زمستانی که از بعد از ظهر دیروز (۱۴ دیماه) در شهر آبسرد شروع شده بود و تا حوالی ظهر امروز در این شهر ادامه داشت باعث کاهش چشمگیر دمای هوا شد.

بتدریج با خروج این موج بارشی از منطقه ما T شاهد کاهش ۶ تا ۸ درجه ای دما در آبسرد خواهیم بود و دمای هوا در بامداد دوشنبه احتمالاً تا ۱۲ درجه زیر صفر کاهش خواهد داشت و دمای حداکثری روز نیز از ۵ درجه زیر صفر بالاتر نخواهد رفت و این سرمای گزنده تا اواسط هفته تداوم خواهد داشت تا اینکه از شامگاه چهارشنبه و بامداد پنجشنبه با ورود موج جدید بارشی به منطقه ما بار دیگر بارش برف در منطقه آغاز خواهد گردید.

البته موج بارشی روز پنجشنبه چندان قوی و پر انرژی نیست و بارش های آن موج بصورت پراکنده و رگباری خواهد بود ضمن آنکه عمر این موج نیز چندان زیاد نیست و نهایتاً تا صبح روز جمعه فعالیت این موج در منطقه ما خاتمه می یابد.

البته طبق خروجی برخی نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روزهای ابتدائی هفته آینده شرائط برای کاهش بسیار شدید دمای هوا و بارش های رگباری برف در دامنه های جنوبی البرز و بویژه گردنه های کوهستانی البرز مرکزی فراهم بوده و به احتمال زیاد طی روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده شاهد بارش رگباری برف و کاهش شدید دمای هوا در شهر آبسرد خواهیم بود.

کلمه کلیدی خود را وارد کنید